Co trzeba wiedzieć przy wynajmowaniu hali?

Hale magazynowe czy produkcyjne buduje się zgodnie z uniwersalnym, przyjętym przez rynek standardem, dlatego różnice pomiędzy inwestycjami są nieznaczne. Ułatwia to wybór klientom, gdyż nie muszą szczegółowo porównywać wyposażenia i wykonania każdej z nich.

Zalety i wady wynajmu

Hale do wynajęcia Wrocław są korzystnym rozwiązaniem przede wszyskim ze względu na to, jak szybko można rozpocząć działalność po ich wynajęciu. Nie jest to także tak kosztowne rozwiązanie jak budowa. Poza ratą najmu jedynym dodatkowym kosztem jest zabezpieczenie umowy.

Oprócz tego zaletą jest elastyczność. W razie potrzeby można sprawnie przenieść się do innego miejsca. Można też poszerzyć lub zredukować zakres wynajmowanej przestrzeni.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o wadach, jakie idą za najmem. Jedną z nich jest niewielki wpływ wynajmującego na wysokość opłat eksploatacyjnych i wybór firm obłusugjących budynek. Poza tym, klient ma ograniczone możliwości zakupu nieruchomości, gdy nastanie taka potrzeba.

Co określa standard?

Typowymi rozwiązaniami w gotowych do wynajęcia halach są między innymi siatki słupów wyznaczających podział powierzchni, odporność ogniowa, wytrzymałość posadzki, instalacja grzewca i dopływ światła dziennego. Czas trwania umowy nie jest określany w żadnym standardzie, ale przyznaje się, że minimalny czas wynosi 3 lata (5 lat w przypadku hal produkcyjnych) .

Dodatkowe modyfikacje

Na życzenie klienta przestrzeń może zostać poddana adaptacji. Klienci przy wynajmie hali najczęściej zainteresowani są większą liczbą doków, zaaranżowaniem przestrzeni biurowej lub zamontowaniem klimatyzacji.

Koszty

Struktura opłat w przypadku wynajmu powierzchni w hali zawiera trzy składowe wyszczególnione na fakturze: Czynsz, koszty eksploatacyjne i opłaty licznikowe. Koszty są najważniejszym aspektem w umowie wynajmu hali. Należy więc zadbać o precyzyjne określenie stawki czynszu, jak i gwarancji bankowej czy depozytu.

2 myśli na “Co trzeba wiedzieć przy wynajmowaniu hali?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *