Domowe sposoby na sprzątanie

W każdym domu zdarza się zapomnieć o kupieniu potrzebnego detergentu lub nie można ich używać że względów alergicznych. Domowe sposoby są równie skuteczne w codziennym sprzątaniu, a zdarza się, że nawet skuteczniejsze.

Przykłady

Wsypanie soli do prania? Wydaje się co najmniej absurdalne. Jest to jednak idealny sposób na to, aby firanki lśniły piękną bielą. Płyn do mycia naczyń z soku z cytryny, soli i octu? Nic prostszego – wymieszaj te składniki i wejdź w posiadanie domowego płynu do naczyń. Jeśli natomiast chcesz by Twoje meble wręcz ”lśniły”, wystarczy użyć odrobiny soku z cytryny i oliwy z oliwek. Rozprawmy się z brudnym piekarnikiem, czy mikrofalówką- wystarczy soda oczyszczona, sól i gorąca woda, nawet najgorszy brud zniknie w mgnieniu oka, podobnie gdy wykorzystamy ekologiczne środki czystości. Natomiast w czyszczeniu kuchenki gazowej nic tak dobrze sobie nie poradzi jak fusy z kawy. Usuńmy kamień z czajnika, wystarczy ciepła woda, kwasek cytrynowy i ocet. A co z oknami?płyn do szyb można wykonać nawet z tylko dwóch składników – ciepłej wody oraz octu, pomocne może być także stare opakowanie po sprayu. Z rdzą i kamieniem natomiast poradzi sobie bez problemu cytryna.

Podsumowanie

Szokującym jest, że możemy posprzątać niemal całe mieszkanie, przy użyciu tego co zazwyczaj mamy w naszych domach. Nie dość, że jest to ogromna oszczędność pieniędzy to gwarancja szybkiego i efektywnego działania oraz usuwanie zabrudzeń, z którymi nie poradzi sobie niejeden środek czystości. Jest to również dużo korzystniejsze dla naszego zdrowia, ponieważ zamiast wdychania szkodliwych substancji zawartych w detergentach, korzystamy w dużej mierze ze składników naturalnych. Podziękuje nam także nasze środowisko, ponieważ nie będziemy zużywać nie potrzebnie plastiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *