Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Wydaje się, że sprzedaż nieruchomości jest prosta. Wystarczy napisać ogłoszenie i czekać na kupców. W rzeczywistości sprzedaż jest trudna i długotrwała. Poniżej znajduje się kilka porad, które mogą przyspieszyć sprzedaż nieruchomości.

Dobre ogłoszenie to podstawa

Dobre ogłoszenie powinno się składać z opisu nieruchomości, w którym zawarte są wszystkie informacje o nieruchomości oraz zalety jakie taka nieruchomość posiada. Do tego dodajemy odpowiednio przygotowane zdjęcia nieruchomości oraz każdego pomieszczenia. Takie ogłoszenie umieszczamy na portalach ogłoszeniowych. Link do oferty możemy wysłać na nasze media społecznościowe aby dotarło do jak największej liczby osób.

Czy istnieją odpowiednie okresy na sprzedaż?

Tak, wystawienie nieruchomości na sprzedaż w konkretnym okresie może zwiększyć szansę na sprzedaż. Te okresy przypadają na przełom marca i kwietnia oraz na okres jesienny, czyli październik i listopad. Nieruchomość trudniej sprzedać w okresie zimowym, gdyż na przełomie roku często zmieniają się przepisy dotyczące nieruchomości.

Jak zaprezentować dom?

Potencjalny kupiec będzie chciał obejrzeć nieruchomość, więc należy ją do tego przygotować. Przede wszystkim nieruchomość powinna być starannie wysprzątana. Ponadto należy pochować elementy prywatne, które mogą zniechęcić kupca. Nieruchomość powinna być również w doskonałym stanie technicznym, więc powinniśmy naprawić wszelkie usterki.

Podsumowując

Sprzedaż nieruchomości nie jest sprawą prostą, jednak dostosowanie się do powyższych rad zwiększy szanse na sprzedaż nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *