Które rusztowanie wybrać?

Rusztowania wykorzystujemy do prac na wysokościach nawet do kilkudziesięciu metrów. Są budowane i demontowane w krótkim czasie. Używamy ich do stawiania i odnawiania budowli. Rusztowania przydają się do pracy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Aby został przez nas dokonany odpowiedni zakup bądź wynajem rusztowań Wrocław należy wziąć pod uwagę pracę, podczas której będą nam przydatne. Na tej podstawie można zastanowić się nad rodzajem i wymiarami potrzebnego nam rusztowania.

Rodzaje Rusztowań

Rusztowania dzielą się na różne kategorie ze względu na ich rodzaj konstrukcji i typ materiału, z jakiego się je wykonuje. Podział ze względu na rodzaj konstrukcji dzieli rusztowanie na: ramowe, modułowe, stojakowe, kozłowe, specjalne oraz wspornikowe. Dzieląc je ze względu na materiał można wyróżnić takie rodzaje jak: drewniane, stalowe, aluminiowe i wykonane z włókna szklanego.

Oprócz tego najpopularniejszy jest jednak podział ze względu na ich sposób użytkowania, który wyróżnia dwie grupy. Pierwszą z nich jest rusztowanie stabilne, nieruchome. Druga z nich to rusztowanie jezdne, które możemy przemieszczać nawet po całkowitym zmontowaniu konstrukcji.

Wymiary

W zależności od tego, jakie prace będziemy wykonywać, będziemy dobierać pomosty o odpowiedniego rodzaju wymiarach, by umożliwić nam komfortową pracę i składowanie narzędzi i materiałów budowlanych.

Istotna jest szerokość rusztowania, przede wszystkim jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracujących. Muszą mieć swobodną możliwość do wymijania się. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na ilość narzędzi i materiałów budowlanych, które będą czasowo znajdować się na podestach i na ich ciężar.

Oprócz szerokości musimy też pamiętać o długości pomostu. Im są dłuższe, tym szybciej będziemy je w stanie wznieść, oczywiście za kosztem ich większego ciężaru. Długie pomosty jednak nie zawsze będą nam przydatne. Są bezużyteczne w ciasnych przestrzeniach, które zbytnio utrudnią ich montaż.

4 myśli na “Które rusztowanie wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *