Od fundamentu do stanu surowego

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które należy dokładnie rozplanować aby cieszyć się z własnej nieruchomości. W jaki sposób rozplanować budowę domu od pustej parceli aż do stanu surowego? Jakiego rodzaju narzędzia i materiały będą niezbędne do przeprowadzenia tych prac?

Fundamenty

Pierwszym etapem po rozpoczęciu budowy jest oczywiście stworzenie fundamentów pod nasz budynek. Najpierw geodeta musi zrobić odpowiednie pomiary za pomocą wzorcowanych urządzeń pomiarowych, bo od fundamentów zależy stabilność budynku. Po dokonaniu pomiarów dokonuje się niezbędnych prac ziemnych, a następnie wylewa się fundamenty oraz opcjonalnie można zrobić podpiwniczenie. Gdy fundamenty wyschną można przejść do kolejnych etapów prac budowlanych.

Ściany, dach, okna i drzwi

Kolejnym etapem podczas budowania domu jest murowanie ścian, które są równie ważne jak solidny fundament. Na każdym etapie budowy należy mieć specjalistyczną wiedzę, nie inaczej jest z murowaniem ścian, bo popełnienie błędu na tym etapie grozi katastrofą budowlaną. Gdy ściany już stoją to przychodzi czas na montaż dachu. W tym momencie mamy stan surowy otwarty, czyli jeden z kamieni milowych w budowie domu. Po dodaniu okien i drzwi mamy stan surowy zamknięty i dobre wyjście do kolejnych etapów prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *