Sztuka murowania

Każdy budynek potrzebuje solidnych ścian, aby mógł przeciwstawiać się warunkom atmosferycznym i oferować bezpieczne schronienie. Aby to było możliwe należy wiedzieć w jaki sposób należy stawiać mur, aby był wytrzymały i odporny. W jaki sposób należy prawidłowo murować aby efekty były zadowalające?

Rodzaj ściany

Wiele zależy od projektu naszego domu, bo istnieją różne rodzaje ścian, a ich zmiana wymaga przeprojektowania planu domu lub budynku. Ważne jest to, aby ściana była prosta zarówno w pionie jak i w poziomie, bo każda krzywizna będzie słabym punktem i może być niebezpieczna. Aby upewnić się, że wszystko jest proste należy stosować wzorcowane przyrządy pomiarowe, wtedy mamy pewność że ściana jest prosta.

Odpowiedni materiał

Oprócz wiedzy na temat tego w jaki sposób należy murować i jakie są rodzaje ścian należy też wiedzieć jaki materiał najlepiej zastosować. Istnieje wiele materiałów, których przydatność zależy od wielu czynników, ale do najpopularniejszych należy cegła oraz pustak. Jednak nie są to jedyne możliwości, wszystko zależy od tego czego oczekujemy od naszej ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *