Wielkie pomysły na mały balkon

Projektowanie aranżacji dla małego balkonu wcale nie musi oznaczać prostego i nudnego projektu. Używając odrobiny wyobraźni można na małym balkonie stworzyć piękne miejsce do wypoczynku i może to być nawet prostsze niż zagospodarowanie większego balkonu. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Pomysł jest najważniejszy

Przede wszystkim warto mieć ideę zagospodarowania naszego balkonu. Możemy wzorować się na projektach z internetu i na ich podstawie stworzyć coś własnego. Najważniejsze jest jednak odpowiednie zaplanowanie wystroju naszego balkonu. Warto zastanowić się nad ilością i typem roślin oraz dodatków, które umieścimy na naszym balkonie. Najlepiej dobrać je w jednym stylu, gdyż na małych balkonach ważne jest dopasowanie wszystkiego do siebie. Mały balkon, oprócz atrakcyjnego wyglądu, powinien być również funkcjonalny, więc warto wyposażyć go w odpowiednie meble jak leżak i mały stolik abyśmy mogli odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Interesujące inspiracje

Istnieje wiele stylów, w którym możemy projektować nasz niewielki balkon. Jednym z nich jest tania w wykonaniu, pochodząca ze Skandynawii aranżacja, w której większość elementów jest wykonana z palet. Z odpowiednimi dodatkami taki balkon będzie urzekał przytulnością i naturalnością. Z kolei dla osób lubiących porządek i harmonię najlepszy będzie styl minimalistyczny, w którym nie ma wiele dodatków, ale są one dobrane z gustem i pomysłem. Dla osób łaknących kontaktu z naturą bardzo dobrym wyborem będzie styl boho, gdzie elementy są wykonane z naturalnych elementów, na przykład bambus.

Podsumowując

Mały balkon wcale nie oznacza mniejszego wyboru jego aranżacji. Wystarczy jedynie pomysł i plan na jego zagospodarowanie. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym miejscem do odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *