Wynajem hali – na co zwrócić uwagę?

Hala magazynowa jest potrzebna każdej firmie, która posiada duże ilości sprzętu. Przydaje się też tym firmom, które obracają dużą ilością towarów. Co trzeba wiedzieć, aby wynająć jak najlepszą dla nas powierzchnię?

Standard

Hale do wynajęcia Wrocław buduje się zgodnie z uniwersalnym standardem, dlatego też nie istnieją zbyt wielkie różnice między nimi. Dzięki temu klienci nie muszą szczegółowo porównywać wyposażenia hal. W tym standardzie ujęte są takie rozwiązania jak dopływ światła dziennego, wytrzymałość posadzki czy instalacja grzewcza.

Klient może życzyć sobie adaptacji hali. Dzięki temu możliwe jest, aby zyskał takie rzeczy jak większą liczbę doków czy zamontowanie klimatyzacji.

Umowa

Każda umowa jest negocjowana indywidualnie, ale przyjmuje się, że minimalny czas jej trwania wynosi 3 lata. Właściciel hali zazwyczaj będzie się domagał dłuższego czasu wynajmu jeśli w grę wchodzą większe zmiany. Poza tym, wymagane są dodatkowe koszty w postaci zabezpieczenia umowy.

Opłaty

Struktura opłat w przypadku wynajmu zawiera trzy składowe:

  • Czynsz, który przez umowę jest określany jako czynsz rzeczywisty, który obowiązuje przez cały czas trwania umowy i podlega corocznej indeksacji. Zdarzają się też różnego rodzaju rabaty bądź okresowe zwolnienia z opłat. Dzięki temu określany jest również czynsz rzeczywisty, który stanowi faktyczną kwotę, jaką płaci klient.
  • Koszty eksploatacyjne. Najemca płaci właścicielowi comiesięczne zaliczki na nie, a rozliczane są raz do roku. Klient ma pełne prawo do szczegółowego wglądu w ich kalkulacje.
  • Opłaty licznikowe zgodne ze zużyciem mediów przez najemcę.

Koszty stanowią najważniejszy aspekt umowy o wynajem. Dlatego więc zadbaj o to, aby precyzyjnie określić stawki czynszu, a także wartość gawrancji bankowej razem z warunkami, w których najemca może z nich korzystać.

1 myśl na “Wynajem hali – na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *