Zakup mieszkania pod wynajem – na co zwrócić uwagę?

Dla wielu osób zakup mieszkania i przeznaczenie go na wynajem może być interesującą formą zainwestowania środków. Niskie stopy procentowe sprawiają, że jest to dużo bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy w banku.

Lokalizacja

Wysokość czynszu za mieszkanie będzie dużo wyższa jeśli będzie się ono znajdowało w odpowiednim miejscu. Obecność sklepów oraz uczelni wyższych będzie dużym atutem. Ponadto ważna jest kwestia komunikacji. Dobry dostęp do linii autobusowych oraz tramwajowych zwiększy atrakcyjność naszej nieruchomości.

Wynajem długoterminowy a krótkoterminowy

Popularniejszy wśród polskich inwestorów jest wynajem długoterminowy, który generuje stałe zyski i nie wymaga od wynajmującego dużych nakładów pracy. Wyższy zysk można uzyskać przy wynajmie krótkoterminowym, jednak wymaga to dużych nakładów sił od wynajmującego.

Metraż

Najpopularniejszym celem wynajmu są małe mieszkania, kawalerki lub mieszkania dwupokojowe. Nie oznacza to, że nie warto inwestować w duże mieszkania. Należy dostosować naszą nieruchomość pod konkretną grupę docelową, otrzymamy wtedy zadowalające zyski.

Podsumowując

Przy zastosowaniu powyższych rad będziemy mogli z powodzeniem inwestować w nieruchomości i czerpać z nich zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *