Zużycie energii

Rosnące ceny energii coraz częściej motywują nas do przejęcia kontroli nad nadmiernym jej zużywaniem. Nie zawsze jednak wiemy od czego zacząć i jak wyrobić w sobie odpowiednie nawyki. Czy istnieją sposoby, abyśmy faktycznie odczuli pozytywne skutki oszczędności na tej płaszczyźnie?

Jak skutecznie zmniejszyć zużycie energii?

Do najpopularniejszych rozwiązań i odpowiedzi na to pytanie należy wymiana swoich dotychczasowych żarówek na te energooszczędne. Kolejnym co przychodzi nam do głowy jest oczywiście oszczędność wody i prądu poprzez krótsze prysznice, zakręcanie kranu przy myciu zębów, używanie zmywarki jedynie, gdy jest zapełniona, czy gaszenie światła i wyłączanie urządzeń elektrycznych podczas gdy z nich nie korzystamy. Warto również zwrócić uwagę przy zakupie sprzętów elektrycznych na ich klasę energetyczną – im wyższa tym zużycie energii będzie niższe. Są to jednak czynności, które wszyscy powinniśmy nieustannie mieć na uwadze, dlatego zadajemy sobie pytanie – czy jest na to więcej sposobów, których jeszcze nie poznaliśmy?

Rekuperacja

Jeśli mieszkamy w domu i naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii, to rekuperacja jest świetnym rozwiązaniem. Polega ona na odzyskiwaniu ciepła za pomocą rekuperatora https://www.timkominki.pl, czyli wymiennika ciepła. Do jej zalet można zaliczyć między innymi: filtrację nawiewanego powietrza, możliwość kontroli ilości powietrza oraz oczywiście wymianie zużytego powietrza na świeże. Jest to sposób zarówno ekonomiczny jak i ekologiczny, co oznacza, że będzie miał nie tylko pozytywny wpływ nie tylko na nasze finanse, ale także zdrowie i środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *